קידוחים יסודות וכלונסאות

קידוח כלנסאותמבין מגוון הקידוחים המשמשים בענף הבניין והאדריכלות, קידוחים ליסודות הם בדרך כלל המהותיים והמורכבים ביותר. קידוחים ליסודות הם הכרח וחובה בכל מבנה קבע משמעותי שנבנה בארץ מאחר והם קובעים את חוזקו ויציבותו למשך שנים רבות. חשוב לזכור : בניין הוא מבנה מבוסס אבן, בטון ומתכת שמשקלו נאמד במאות ואלפי טונות. משקל כה רב על פני שטח פנים קטן יחסית (במיוחד במגדלים רבים קומות כמו אלה שנבנים היום בהקפים גדולים) חייב להיות מעוגן ומחוזק על פני קרקע יציבה ובטוחה.

כדי להבטיח קידוחים ליסודות בניין שיעמדו כאמור על הקרקע המתאימה, יש צורך בהכרת סוג הקרקע בעומקים השונים. לעיתים ידרשו קידוחים מוקדמים לצורך זה. מהנדס הבנייה יבקש מחברת קידוחים לבניין לבצע קידוח או מספר קידוחים מוקדמים קטנים שכל מטרתם הבאת דגימות קרקע מעומקים שונים באדמה שתחת אתר הבנייה המיועד. יסודות לא יכולים להשען על קרקע חולית או מימית, בגלל הסכנה בשקיעה, לכן לפעמים יחליט מהנדס הבנייה להעמיק את הקידוחים מעבר לתכנון המוקדם – על מנת להבטיח של היסודות והבניין העתידי כולו יונחו על קרקע בטוחה.

קידוחי כלונסאות מסוג זה, נעשים כאמור, על ידי חברות קידוחים לבניין, האוצרות ידע וניסיון רב בתחום ומפעילות צוותי קידוחים מיומנים ומנוסים וציוד הנדסי מגוון ומתאים. ההחלטה לגבי אמצעי קידוחים מתאים להנחת יסודות יכולה להתקבל על ידי נציג חברת הקידוחים לאחר סיור מקדים באתר הבניין וסקירה של המכשולים, תנאי השטח והנגישות, כמו גם הקוטר והעומק הנדרשים.

לאחר בחירת האמצעים המתאימים נערכים קידוחי קרקע , בהתאם לתוכניות המהנדס. בתוך הבורות שנפערים בקידוחים מוחדרות כלונסאות פלדה ארוכות ומעוגנות בהם בבטון יצוק ומוטות מחזקים נוספים. היסודות מונחים אם כן, בתוך קידוחים עמוקים, כשצידן העליון בולט מעל פני האדמה ועליו יקובע שלד הבניין כולו. חוזק היסודות יקבע במידה רבה את יציבותו ועמידותו של הבניין לאורך שנים רבות.

אילוז קידוחים היא חברה המתמחה במתן שירותי קידוחי בניין וכלנסואות על סוגיהם:קידוחי קרקע, קידוחי כלונסאות , קידוחי בנטונייט ובובקט , קידוח ידני הידראולי .

Comments are closed.