קידוחי כלונסאות

אילוז קידוחים מספקת שירותי קידוחי כלונסאות מתקדמים, הנדרשים לטובת הנחת יסודות בניין יציבים.

המאפיין הבולט, בעשרות שנות פעילותינו בתחום, הינו השימוש במכשור המתקדם ביותר, על ידי צוות עובדים מיומן ובעל ניסיון מקצועי נרחב בעבודות קידוח בניין, קידוח ידני וכל סוגי קידוחי הקרקע.

מידע נוסף על קידוחי כלונסאות

ענף הבניין מושתת על עבודות קידוח, וזאת כחלק בלתי נפרד והכרחי בהקמת המבנה, או קידוחים הנדרשים לצורך בדיקות קרקע המקדימות את תחילת בניית המבנה, קידוחים הנדרשים ליצירת בורות ניקוז ורקב, קידוחים הנדרשים לטובת תמיכה בקירות שיקום ועוד מגוון רחב של עבודות קידוח התומכות את ענף הבנייה על כלל תחומיו.

בשנים האחרונות אנו עדים לשיטות בנייה מתקדמות, הנשענות ברובן על קידוחי כלונסאות. אלו הקידוחים הבסיסיים ביותר בענף, כאשר החשיבות שלהם בתהליך הבנייה היא ראשונה במעלה בגלל שעל בסיסים מונחים יסודות הבניין שעליהם ישען המבנה כולו, על כל כובד משקלו.

היסודות המונחים הינם בעלי עומק רב, ולעיתים דורשים התמודדות עם אתגרים שונים באתרי הבנייה, בגלל נושאים הקשורים לנגישות אל השטח ובהתאם לסוג הקרקע. יסודות אלה יבטיחו את יציבות הבניין, ואת בטיחות היושבים בו לאורך שנים רבות, אל מול תזוזות קרקע, בנייה בסמוך ורעשי אדמה שעלולים לפקוד את האדמה עליה שוכן המבנה.

כיצד מבצעים קידוחי כלונסאות?

מטרתם של קידוחים אלו, הינה לייצר עבור המבנה יסודות חזקים ויציבים שחלקם התחתון קבור בתוך האדמה, וחלקם העליון מתנשא לגובה של מספר מטרים, בהתאם לגובהו הסופי של המבנה, ואליו יקושר שלד הבניין.

עבודה זו כוללת קידוחים עמוקים בקרקע, אליהם מוחדרות כלונסאות פלדה או מתכת חזקה אחרת. כאשר את החלל בין הקידוח לכלונסאות עצמן ממלאים בבטון ובמוטות ויתדות חיזוק.

חשיבותם של יסודות חזקים ויציבים

במצב הקרקע בישראל ובעיקר במישור החוף והשפלה, ישנן שקיעות תת קרקעיות רבות – תוצאה של רכות הקרקע ושינויים במבנה האקוויפרים, מאגרי מי תהום תת קרקעיים. קידוח כלונסאות המבוצעים כראוי ועל פי התקנים המחמירים ביותר, מבטיחים את מניעת שקיעת הבניין, תופעה נפוצה אותה ניתן לראות בבתי ישנים רבים. מכאן שחובה לבצע קידוחים אלו בעומק הנכון לגובהו ולגודלו של המבנה העתידי, על מנת שיהיה ניתן להעניק לכלונסאות את היסודות הנדרשים בכדי שהבניין יוכל להיתמך על ידי קרקע מוצקה בבסיסו.

חברת קידוחי כלונסאות

קידוח כלונסאות מבוצע לרוב בעומק רב יחסית, ולכן בכדי לבצע את הקידוח בצורה מיטבית יש צורך לבחור בחברה המתמחה בנושא זה, ומחזיקה ברשותה ציוד ייעודי ומתקדם.

החברות המובילות בתחום קידוח כלונסאות, מחזיקות ברשותן מגוון כלי קידוח המתאימים לכך, החל מקידוח המבוצע ממשאית ייעודית, וכלה בביצוע עבודות קידוחי כלונסאות המתבססות על קידוח ידני.

קידוח ידני מבוצע מתוך מגדל קידוח קטן המוקם באופן ידני, פתרון אד הוק המעניק יכולת ביצוע קידוחי קרקע גם באתרי בנייה בעלי תנאי נגישות קשים במיוחד. כאשר יתרון נוסף לקידוח כלונסאות בצורה ידנית, מתקבל בעקבות הצורך לבצע קידוחי יסודות במקומות מדויקים, על פי תוכנית מהנדס הבנייה ובהתאם למורכבות תנאי השטח המתקיימים בחלק גדול מאתרי הבנייה בארץ, ולכן פעמים רבות הופך הקידוח הידני לאמצעי מועדף בעת ביצוע קידוחי כלונסאות.