קידוחי קרקע

חברת אילוז קידוחים מעניקה ללקוחותיה שירותי קידוחי קרקע מתקדמים.

במהלך עשרות שנות פעילות חברתנו בתחום קידוחי הקרקע, הקפדנו על ביצוע באמצעות הכלים המכניים המתקדמים ביותר, תוך כדי שילוב של צוותי עבודה מיומנים ובעלי ניסיון וידע מקצועי רב בכל סוגי הקידוחים.

מידע נוסף על קידוחי קרקע

קידוחי קרקע הינם שם כולל לקבוצה רחבה של קידוחים המבוצעים באדמה או בקרקעית הים. סוג זה של קידוח משמש ענפים שונים הדורשים קידוחים לעומק האדמה, כמו מחקרים גיאולוגיים ומשלחות גילוי נפט, אך מעל לכל הינם חלק בלתי נפרד מתעשיית הבנייה בישראל.

קידוחי קרקע בעידן המודרני

ענף הבנייה הישראלי נשען באופן מוחלט על יסודות העשויים כלונסאות מתכת מחוזקות בטון, כאשר באופן גורף, כל בניין משמעותי בישראל ובכל מדינה מתוקנת נתמך על יסודות העשויים כלונסאות מתכת מחוזקות בטון. הכלונסאות מוחדרות אל בורות שנפערו על ידי מכשור המבצע קידוח לעומק האדמה, והם אלו שנותנים לבנייה חלק גדול מהיציבות והבטיחות שלה.

אחד מסוגי קידוח הקרקע הנפוץ והמהותי ביותר בתחום, הינו קידוח כלונסאות, המחויב בכל הליך בנייה, ובכל היקף של פרויקט. לצד קידוח זה, תמצאו סוגי קידוחים רבים אחרים המבוצעים על ידי חברתנו, כגון קידוחים הנדרשים לטובת בדיקת סוג הקרקע, קידוח בורות ניקוז ורקב או בורות ספיגה ביוב, קידוחים לצורך בניית קירות דיפון, חומות הנדרשים טרם חפירה ועוד מגוון רחב של שירותים מתקדמים המשמשים לצורך תועלות שונות.

שיטות קידוח ואמצעים מכניים

קידוחי קרקע מבוצעים בשיטות שונות ובאמצעי קידוחים שונים, כאשר הבחירה בסוג הקידוח שיבוצע תלויה בעיקר בעומק וקוטר הקידוח הנדרש, ומעבר לכך ברמת הנגישות אל האתר בו נדרש ביצוע העבודה.

רובם המכריע של אתרי הבנייה אינם כוללים מרחבים הפשוטים להתניידותם של ציוד מכני הנדסי כבר, כאשר ייתכן והקידוח יידרש במקומות בהם הבנייה הסתיימה ובכך ייווצר אילוץ שיקשה על הבאתו של מכשור קידוח גדול, או שמר קיימים באתר חומרי גלם החוסמים את תנועת משאיות הקידוח, או את כניסתו של מיכון קידוח מבוסס זחל.

במקרים אחרים מתבצעים קידוחים מתוך מבנים קיימים, או קידוחים מתחת למכשולים עליונים כמו מרפסות וקווי מתח גבוה, אלו מקרים בהם נוצר קושי רב בהכנסת מכשור קידוחי קרקע, ונדרש מכשור שאינו עולה על גובה מסוים ובד בבד מעניק ללקוח את התוצאה הרצויה.

חברת אילוז קידוחים מעניקה ללקוחותיה שירותי קידוח קרקע גם במקרים מורכבים, כמו אלו המתוארים מעלה, כאשר שני הפתרונות הגמישים ביותר מבחינת עבירות, וגישה לאתרי קידוחים מורכבים הינם קידוח באמצעות בובקאט וקידוח ידני.

ברשותנו מקדח המופעל על גבי טרקטור בובקאט, מדובר על מכשור קטן יחסית, בעל  זווית צידוד של 360 מעלות, אבזור ייחודי המקל מאוד על עבודת הקידוחים, במיוחד כשיש מספר קידוחי קרקע הנדרשים לביצוע במהירות יחסית. אמנם, למכשור זה חסרון בדמות העומקים וקטרי הקידוחים המוגבלים הניתנים לביצוע באמצעות בובקאט.

במקרים בהם נדרש קידוח עמוק ורחב יותר, מבחינת קוטר החפירה. נשמח לספק עבורכם שירותי קידוח ידני כמעט בכל תנאי השטח, כולל קידוח בתוך מבנה קיים. שירותי הקידוח הידני של חברתנו כוללים הקמת מגדל קידוח בגובה של 2 מטרים, המגדל מורכב בתוך אתר הלקוח עצמו, ובכך מאפשר חיבור מקדח למגדל בכל נקודה ומעניק פתרון מקצועי בתנאים בלתי אפשריים.